Aj britský premier predpovedá krízu

Autor: Jozef Augustín | 17.11.2014 o 21:49 | (upravené 17.11.2014 o 22:59) Karma článku: 2,98 | Prečítané:  156x

Vari čítal môj článok?  

Nechce sa mi to veriť, veď je už po voľbách a nepomôže mi to. Verím však inému. Je to realista uvažujúci v hraniciach zodpovednosti za poslanie, ktorým ho poverili britskí voliči. Príslovie vraví, že želanie býva otcom myšlienky. Nebudem rozoberať motiváciu premiéra významnej európskej krajiny. Sme už dvaja, čo tvrdíme to isté. Vari sa nenájde nikto, kto by nás mohol podozrievať, že sme sa dohodli. On je iný level a ani nevie, že existujem.

Skôr si myslím, že citované príslovie platí na komentátorov, ktorí ho upodozrievajú, že si pripravuje pôdu do kampane na o šesť mesiacov sa konajúce voľby. Začať dnes uvažovať o kríze, keď si ju nikto nechce pripustiť, je totiž nepopulárne, neprinesie to žiadne body do rebríčka sledovanosti. No je veľmi nezodpovedné voči občanovi tvrdiť, že sa nič nedeje, že je všetko v poriadku. Kiež by sa nič zlé nestalo a všetci by sme sa vyhli tomu nebezpečenstvu.

No musíme byť naň pripravení. Vraví sa, že kto je pripravený, nie je prekvapený. Preto musíme tlačiť na politikov, aby sa správali zodpovedne pri riadení vecí verejných. Aby včas zamedzili plytvaniu a nastavili procesy tak, ako keby tu kríza už bola.

Faraón v starom Egypte uveril Jozefovi a ustanovil ho správcom nad majetkami s poslaním vytvoriť rezervy na zlé časy. Ja mám ďaleko od toho, aby som bažil po niečom podobnom. Chcem iba upozorniť, že nebezpečenstvo hrozí. Stačí, aby sa jedna zo strán ovplyvňujúcich dnešné rozhodovanie o sankciách či odvete proti im rozhodla pritvrdiť. Následky môžu byť nezvratne katastrofálne. Rozliate mlieko už do konvičky nepozberáte, páni politici. Preto sa rozhodujte zodpovedne. Lebo trpieť budeme my, obyčajní občania, nie Vy. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Vojna proti Islamskému štátu už dávno nie je bojom o územie

Región bude krvácať dlhé roky.


Už ste čítali?