Príbeh

Autor: Jozef Augustín | 1.3.2015 o 11:32 | Karma článku: 5,59 | Prečítané:  284x

Ktorý by sa mal dostať do učebníc

Dnes so počul z úst kňaza počas homílie  príbeh, ktorý mi prenikol mysľou ako nôž maslom. Nie, nezranil ma,  ani nezanechal moju myseľ  rozpoltenú.

Pripomenul mi časy, keď som často cestoval  autobusom zo svojej rodnej obce do školy do nášho  malého veľkého mesta ( Little big city, ako ho pomenoval jeden veľmi výstižný  marketingový slogan).

Nebudem tu opisovať svoje spomienky, prejdem radšej rovno k príbehu. Ten sám o sebe pripomenie každému z nás istú, už dávno zabudnutú, no aj dnešnú realitu.

Kňaz povedal:

Istí dvaja mladí ľudia cestovali mestskou hromadnou dopravou.   To, ako sa k sebe túlili sediac vedľa seba na sedadle autobusa ukazovalo, že sú jeden do druhého evidentne zamilovaní . Autobus sa počas  jednotlivých zastávok postupne zapĺňal novými cestujúcimi. Nad mladú dvojicu sa postavila staršia pani, pre ktorú sa miesto na sedenie už neušlo. Mladá dievčina sa pozrela hore,  naklonila sa k svojmu milému a pošepkala  mu: „ Uvoľni,  prosím Ťa, tej pani svoje miesto, nech si sadne.“  Na to sa jej  partner naklonil k jej ušku a ticho odpovedal: „ Keby bola mladá a pekná, tak by som ju pustil.“  A zostal sedieť.  Na najbližšej zastávke mladá dievčina  vystúpila z autobusa. Na druhý deň dostal mladík od dievčiny rozlúčkový list, v ktorom mu okrem iného napísala:  „ Nechcem žiť celý život v strachu, že keď zostarnem, môj partner si ma prestane všímať.“

Krátky, no drsne pravdivý príbeh, ktorý by sa mal dostať do učebníc základných škôl. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Falošné správy a fabriky na trolov: Ako funguje propaganda 2.0

Ako sociálne siete a falošné správy stvorili dnešných populistov.

TECH

Gene Cernan videl z Mesiaca svet bez hraníc

Posledný muž na Mesiaci priniesol späť na Zem československú vlajku.

SVET

Savčenková pre SME: Ukrajina nie sú skorumpovaní politici

Musím Ukrajincov prebudiť, hovorí poslankyňa.


Už ste čítali?