Tieždemokrati

Autor: Jozef Augustín | 19.3.2016 o 22:17 | Karma článku: 1,02 | Prečítané:  176x

Máme dva týždne po voľbách a ešte stále sa zdá, ako keby nás len čakali. Je smutné, ako sa nevieme zmieriť s realitou.

Že voľby boli demokratické, že sa v ničom nelíšili od štandardu volieb vo vyspelých európskych krajinách, to nemôže vyvrátiť nikto. 

O to viac však zaráža neochota niektorých politikov zmieriť sa s vývojom po rozdelení postov v národnej rade. Po sčítaní hlasov bolo jasné, že vládu môže vytvoriť iba strana SMER. A aj to iba za cenu veľkých ústupkov všetkých potenciálnych kandidátov na účasť vo vláde. Všetky štyri strany si sadli za jeden stôl a dohodli sa vo veľmi krátkom čase. Všetci sa divia rýchlosti, akou sa dohodli. Nikto sa však nečuduje tomu, koľko hnusu sa dá za tak krátky čas vyprodukovať ne druhej strane. Siedma veľmoc opäť ukázala svoju potrebu ponúkať národu iba negatívne informácie. Preto poskytla zbytku strán toľko priestoru, že ani za celé volebné obdobie to vládnemu potenciálu nevyváži. A ten zbytok strán jej to splatil spŕškou nadávok, obvinení, nevkusu. Bola to doslova žatva pre médiá. Pustili do éteru obvinenia v obrovskom rozsahu bez možnosti druhej strany čokoľvek povedať na vysvetlenie svojho postoja. Lebo z druhej strany nikoho pred mikrofóny nepozvali.

Tisíc krát opakovaná lož sa stáva pravdou. Informácie publikované pri  vystúpeniach demokratov, ktorí sa nedemokraticky nevedia prispôsobiť výsledkom demokratických volieb, boli rozosiate v národe. Už šéf fašistickej propagandy vedel, že ak niekoho aj neprávom obviní zo zlého, ten sa už nikdy nemá šancu stopercentne očistiť. Vždy sa nájde niekto, kto o jeho nevine bude pochybovať. 

Obvinenia na adresu predsedu SIETE priviedli mnohých jej poslancov k úvahám o zmene svojho postoja ku strane, ktorá ich priviedla do parlamentu. Našťastie iba traja sa rozhodli obrátiť sa chrbtom ku svojmu predsedovi. No, ak by tak urobili pod tlakom v médiách po voľbách  publikovaných informácií viacerí, ani by som sa im nedivil. Našťastie, zachovali si chladnú hlavu. Médiá urobili Slovensku nie veľmi dobrú službu. Doslova sa nahltali marazmu vychádzajúceho z úst neúspešných strán dopredu oslavujúcich víťazstvo. Strán, ktoré pripíjali na medvediu kožu a medveď ešte behal po hore. Kladné perspektívy vládnej koalície však nechutia tak ako pikantné útoky opozície.

Uvidíme o sto dní, kto to myslel úprimnejšie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stratová poisťovňa rozdala desaťtisíce na odmenách

Bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne si napriek odhadovanej strate desiatok miliónov eur rozdelilo odmeny vo výške 41-tisíc.

SVET

Špióni, puč aj Kremeľ. Rusko rozkladá Čiernu Horu

Analytici naznačujú, že za všetkým môže byť Kremeľ.


Už ste čítali?