Ropovod

Autor: Jozef Augustín | 9.10.2014 o 10:13 | (upravené 9.10.2014 o 21:05) Karma článku: 2,89 | Prečítané:  401x

Ako občan Petržalky, ktorému nie je ľahostajná kvalita života v tejto mestskej časti, sa angažujem vo voľbách do samosprávnych orgánov ako kandidát na starostu Petržalky a poslanca do mestského zastupiteľstva Hlavného mesta SR Bratislavy.

Prešli už štyri roky, kedy som opustil mestsko-zastupiteľské poslanecké ľavice, preto som sa dohodol s viceprimátorkou Vierkou Kimmerlingovou, mojou dlhoročnou radkyňou v mnohých komunálnych otázkach, na spoločnom stretnutí.

Cieľom našej diskusie mali byť konzultácie o zmenách v komunálnej  sfére za obdobie mojej pauzy v tejto pre občana tak dôležitej politike. Dve hodiny otázok a odpovedí mi ukázali, že moja pamäť  je vo veľmi dobrej kondícii, a že napriek  štvorročnej  absencii som bol svojej fundovanej partnerke  plnohodnotným partnerom.  Nebudem tu opisovať priebeh našej diskusie v detailoch, ale nedá mi nespomenúť  jej poslednú otázku. Doslova ma ňou zrazila na kolená.  

K.O. v záverečnom kole:

 „ No a aký máš názor na výber trasy prepojenia ropovodu  zo Slovnaftu do Schwechatu ?“

Je to otázka najmä pre vládu, no trasa ropovodu  územie Petržalky s vysokou pravdepodobnosťou neobíde.

Mám odpoveď, ktorú som si pripravil.  Z  taktických dôvodov ju však prezradiť nemôžem. Iste nie je ideálna, bude proti nej veľa argumentov. Ale ktorá odpoveď bude iná ?  Jedna alternatíva bude drahá, druhá riziková voči ekológii, zásobám podzemných vôd, ďalšia narazí na odpor majiteľov pozemkov a čo ja viem na ešte aké argumenty.

Smutné je, že o definitívnej trase rozhodne vláda bez rešpektovania názoru obyvateľov. No také jednoduché to mať nebude. Sme priamymi dotknutými, teda máme právo do toho povedať svoje. Intenzita odporu bude závisieť od sily opozície. Vláde budú vyhovovať lojálni komunálni poslanci i lojálny starosta či primátor. Vlastne už v týchto voľbách budeme hlasovať o tom, či si vláda presadí svoje bez odporu, či tí, ktorým záleží na životnom prostredí, dokážu hrozbu odvráť správnou voľbou svojich zástupcov.
 

Čo si o tom myslíte Vy ? Aj Váš názor môže veľa ovplyvniť a z diskusie vyjde optimálne riešenie.

Ďakujem !

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Čo všetko sa stalo, aby zo Sagana bola superstar

Začínal na sestrinom bicykli, teraz zarába milióny ročne.


Už ste čítali?