Petržalské srdce

Autor: Jozef Augustín | 13.10.2014 o 10:44 | Karma článku: 2,28 | Prečítané:  414x

V nedeľňajšie petržalské futbalové predpoludnie sa opäť potvrdilo, že kde  je srdce, tam sa dostaví aj pohoda a radosť. Teraz je jedno, či sa jedná o umenie, pracovnú činnosť či šport.

Petržalskí  futbalisti dnes opäť ukázali, že futbal im spôsobuje radosť, ktorú si nenechávajú pre seba, ale plným priehrštím ju z hracej plochy rozdávajú divákom do hľadiska.

Návšteva, ktorú by závidel  hociktorý druholigový klub.  Nie, petržalský divák na futbal nezanevrel. Na tribúne sa bavil futbalom, ktorý predvádzali zvučné mená nedávnej slovenskej futbalovej minulosti. Pár kilogramov navyše ich športové umenie nijak neznížilo.  A div sa svete, na konci stretnutia  od únavy neodpadávali petržalskí skúsenejší, ale naopak, kŕče dostávali mladíci z radov súpera.  Domáci iba trocha opäť schudli, čo pre ich budúcnosť  môže byť iba na prospech.

Ďakovačka ako za starých dobrých čias. Symbióza hráč – divák naberá ideálny rozmer.  Stratégia zvolená pre renesanciu petržalského futbalu, verím že nie náhodná, zatiaľ pôsobí  účinne. Zvučné mená prilákajú diváka, zmobilizujú záujem verejnosti. Dostaví sa výsledok v podobe príchodu patróna prinášajúceho aj ekonomickú istotu ?

Je na to pravý čas. Idú voľby do miestnych orgánov. Správna voľba môže pre budúcnosť futbalu v Petržalke znamenať  novú éru.  Cesta návratu na stratené pozície nie je zarúbaná. Ak budúci starosta a poslanci mestskej časti dokážu nájsť  ochotu podporovať petržalský šport v jeho ambíciách zodpovedajúcich počtom obyvateľov  tretiemu najväčšiemu mestu na Slovensku, verím.  A nielen to. Verím a nechcem sa iba prizerať. Aj preto sa uchádzam o post starostu Petržalky. Chcem priložiť ruku k dielu. Chcem, aby petržalský šport bol pýchou nás všetkých. Futbal nevynímajúc.

 

Jozef Augustín

Kandidát na starostu Petržalky

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Čo všetko sa stalo, aby zo Sagana bola superstar

Začínal na sestrinom bicykli, teraz zarába milióny ročne.


Už ste čítali?