A.Srholec - Slová z duše legendy starostlivosti o odkázaných

Autor: Jozef Augustín | 10.11.2014 o 11:54 | Karma článku: 3,43 | Prečítané:  217x

Dovoľte  mi informovať Vás o našom stretnutí s donom Antóniom Srholcom, mnohým Vám známym ako človek, ktorý obetuje pre dobro človeka, pre pravdu a spravodlivosť všetko, čo v ňom je, všetko čo má. Stretli sme sa spoločne s Petrom Čiernikom, kandidátom na primátora, na oslavách osemdesiatych narodenín  spisovateľa Rudolfa Dobiáša, ktorému aj touto cestou chcem ešte raz zaželať veľa zdravia a elánu do ďalšej tvorby. Don Antonio nám pri rozhovore nalial do sŕdc veľa teplých a povzbudivých slov, čo nás utvrdilo v našom úsilí pokračovať  v dobýjaní nášho cieľa kandidovať na komunálne funkcie . Don Antonio zostal s nami prostredníctvom Petra Čiernika i naďalej v kontakte a napísal  tento krátky list, ktorý po jeho súhlase zverejňujeme každý na svojej stránke spolu k tomu patriacou korešpondenciou. Jeho  obsah je pre zodpovedného politika príkazom.

On 4. novembra 2014 21:49:53 CET, Anton Srholec wrote:

OK, Peter. Povzbudiť je málo. Poradiť ťažko. Rozprávať a konať pre viac spravodlivosti. Prehľadnosť práce. Kde je pravda a kde sa ľudia angažujú  v nezištnej službe občanom, tam niet čo tajiť. Po 25 rokoch zneužívania demokracie je na čase dať demokracii hodnoty. Dušu.

Zapálený pre službu vo verejnom priestore, pre dobro našich občanov. Voľačo sme dokázali, ukázali a vieme, že len poctivou prácou a úsilím o spravodlivosť zahojíme rany, ktoré nám dávali a dávajú tí, čo zneužívajú demokraciu.

My dokazujeme v súkromnom živote, aj v práci, že sloboda, za ktorú platili naši predkovia prenasledovaním a mnohí aj životom, je možná, dá sa žiť, ale len v pravde a skutočnej láske ku všetkým. Ako sa nám to nie ľahko, ale predsa, ako, tak darí v rodine.

Srdečne Vás pozdravujem a zvíťazíme. Potom to bude ale drina. Antonio

 

Píše Peter Čiernik:

Don Antonio, dakujem za povzbudenie a solidaritu. Aj nase rozhodnutie je vystupenie z pohodlia vlastneho ega. Samotna sutaz kandidatov casto nespociva v hladani najlepsieho ale v ospineni ostatnych.Treba vela odvahy ist s vlastnou kozou na trh, vela tvorivosti a schopnosti najst spravne riesenie a rozhodnosti pri jeho presadzovani, i pokory a vytrvalosti, ked sa cokolvek nepodari.

Este dve prakticke otazky, mozem Vas email poslat aj Jozefovi Augustinovi, s ktorym sme s Vami hovorili a mozeme ho publikovat na svojom blogu alebo faceboku?

Píše Don Antonio :

Ísť do politiky je ako ísť s kožou na trh a s hlavou na klát. To je moderná rehoľa.  Zostaviť tím ľudí, ktorí uveria, že ich to naučíme, obetovať sa za svet, ktorý je celkove nepoučiteľný, ľahostajný...

Samozrejme, uverejnite. Antonio

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Čo všetko sa stalo, aby zo Sagana bola superstar

Začínal na sestrinom bicykli, teraz zarába milióny ročne.


Už ste čítali?