Quo vadis Petržalka ?

Autor: Jozef Augustín | 12.11.2014 o 8:00 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  164x

Stojím, kam by som išla. Naozaj neviem  kam. Už od čias komunizmu tu prešľapujem na mieste, obzerám sa, či niekto príde a ukáže mi smer, kam sa mám uberať.  Ba, je tu jeden, čo mi radí už šestnásť  rokov. Taký milý pánko, príde každé štyri roky, previaže mi čiernou šatkou sľubov oči, zakrúti ma a ja idem. Rukami vopred predpaženými, aby som do niečoho nenarazila. Keď ma to prestane baviť a už nepočujem jeho hlas, odviažem si pásku a pretriem si oči.

Kde som to, kam som prišla ?  Aha, toto tu poznám, tu som už bola, aj tu, aj tu! Nikam som sa nedostala. Ani o krok ďalej. Staré budovy, krivé chodníky, cesty pripomínajúce skôr tankodrom ako komunikáciu 21.storočia. Ba, predsa je tam niečo. Tu, kde bola tá zelená plocha. Je tu nádherná vysoká budova, asi administratíva. Kde sa tu vzala ? A tam ešte jedna, a tam tiež! Vyrástli  ako huby po daždi. Ako je to možné? A kedy? Tak kvôli tomu mi zaviazal oči šatkou?  Ten beťár ! Opäť ma dostal. Ale prešli už štyri roky, vari opäť príde? Čo mám robiť, keď iného nepoznám. A tie jeho sľuby znejú tak ľúbivo. Nie! Teraz mu musím odolať.

Počula som, že existuje jeden, ktorý  je iný. Ale kde je? Prečo sa neukáže?  Vraj je to chlap, ktorý dodrží svoje slovo, ak ho vyriekne. Pracuje, nešpekuluje, čo z toho bude mať. Jednoducho pozerá najskôr na iných, potom na druhých iných a až po tretích iných sa pozrie aj na seba. Aby si oddýchol a potom pokračoval odznova a pracoval pre štvrtých a ďalších  iných.

Že taký neexistuje ? Vy nepoznáte Jozefa Augustína ? Len, aby prišiel skôr ako ten so šatkou sľubov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Čo všetko sa stalo, aby zo Sagana bola superstar

Začínal na sestrinom bicykli, teraz zarába milióny ročne.


Už ste čítali?