Alea iacta est

Autor: Jozef Augustín | 17.11.2014 o 13:20 | (upravené 17.11.2014 o 13:42) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  151x

Alebo: "Budeme mať, čo sme si vybrali"

Štyri roky budeme opäť spokojne pozerať na všetko, čo sa okolo nás bude diať, čo bude ovplyvňovať náš každodenný život. Možno nie všetci, ale väčšina z nás určite áno. Tú väčšinu tvoria nielen tí, ktorí volili víťaza, ale najmä tí, ktorí sa volieb z toho, či onoho dôvodu nezúčastnili. Najmä tí poslední budú iste nadmieru velebiť správnosť svojej voľby  a celé štyri roky chváliť všetko, čo sa bude v ich životnom priestore robiť. "Nevoliaci" nebudú  mať už na čo frflať a nadávať. Oni rozhodli. Oni (ne) vybrali toho najlepšieho. Vďaka nim sa teraz budeme mať všetci lepšie. 

Vyrovnajú sa cesty, chodníky, opravia sa terasy, rozkvitnú ruže, zeleň bude krásne upravená, prídu buldozéry, odstránia čierne stavby, prečo nie aj tie legálne, ktoré nám zatieňujú slnko v každú dennú hodinu? Autobusy budú voziť ľudí až do kuchyne ich bytov, sídlisko bude vzorne čisté, bezpečné. Trasu električky dáme vybudovať firme menom "Pavúk". Tá vie najlepšie utkať sieť koľajníc tak, aby sa dostal každý ku svojmu domu, ako to sľubovali niektorí kandidáti - odborníci. Našťastie, víťaz vie, že to nie je možné.

Veľmi dobre však vie, čo možné je. Ukázal nám to počas pár predvolebných mesiacov. Nasadil tempo ako Sagan pred cieľom. Veď nie nadarmo sa meno toho úspešného cyklistu objavilo v  predvolebnej kampani víťaza. Terénne úpravy, budovanie zelene, oprava terás, ciest, chodníkov,  chýbali  už iba tie buldozéry. Najmä na Lietavskej. Tentokrát nie autobus  príde obyvateľovi až do kuchyne, ale priam celá stavba. Čo by len jedna, až päť stavieb ! 

Tí, ktorí neboli voliť, svojou neúčasťou a ľahostajnosťou voči problémom iných ukázali svoj postoj voči spoluobčanovi. Im sa to vráti. Semeno zasiate v podobe za lúku nad Devínom s developerom zamenených   najlepších pozemkov v Petržalke  (čo bolo výsledkom iniciatívy jedného tiež kandidáta na starostu), čoskoro vzklíči.    Aj im postavia, zahustia a zatienia. Potom pochopia obrázok na billboarde, nie "brániť zužovaniu", ale v skutočnosti "zužovať".

A o štyri roky možno už pôjdu voliť. S pohľadom, čo nechcú v budúcnosti, lebo budúcnosť sa im posunula o najbližšie štyri roky dopredu. Tie štyri nastávajúce sú z hľadiska možnosti ovplyvniť ich už minulosťou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Čo všetko sa stalo, aby zo Sagana bola superstar

Začínal na sestrinom bicykli, teraz zarába milióny ročne.


Už ste čítali?