Nie je život ako život

Autor: Jozef Augustín | 15.3.2015 o 13:12 | Karma článku: 4,21 | Prečítané:  150x

Každý stojí za to, aby sme zaň bojovali.

Blíži sa termín kampane organizácií združených vo Fóre života,  ktorou chcú šíriť úctu ku každému počatému, ešte nenarodenému dieťaťu. O niekoľko dní, teda 25.marca, stretneme na uliciach tisícky ľudí demonštrujúcich podporu tohto ušľachtilého zámeru nosením bielej mašličky na svojom odeve.

Obrovská sila solidarity s počatými,  ešte  nenarodenými deťmi. Do čoho sa však táto energia pretaví?  Kampaň skončí, záujem médií, ak vôbec nejaký bude, zhasne a život pobeží  ďalej.

Nie však každému. Dnes po svätej omši  som si  z kostola  zobral brožúru Fóra života  vydanú k 25.marcu – Dňu počatého dieťaťa. Po prečítaní obsahu som opäť, tak ako minulý týždeň v príbehu o autobusových zamilovaných, zastavil svoju myseľ a zahĺbil som sa do problematiky, ktorá by nás mala zalarmovať, no akosi sa  jej nechceme poddať. Tvárime sa, akoby sa nás to nedotýkalo.

Jedno číslo:  29  - „ Každý deň na Slovensku vyhasne pri umelom  potrate život 29 detí.“

Verím, že je to chybné číslo. Ak by to mala byť pravda, pýtam sa: “Kde to žijeme ?“

Citujem z brožúry:                                                                                                                                                Všetky vývinové štádiá živočíšneho druhu  orol skalný (Aquila chrisaetos) sú podľa zákona chránené ako živý jedinec.  To znamená,  že nevyliahnutý orol skalný je od prvého dňa jedincom, ktorého spoločenská hodnota je 4610 EUR. Za jeho zničenie alebo odcudzenie hrozí páchateľovi vysoká pokuta a trestné stíhanie.

Oproti tomu počaté dieťa do konca dvanásteho týždňa tehotenstva  nie je nijako chránené, ak sa matka rozhodne ísť na potrat. V tomto období je potrat možný z akéhokoľvek dôvodu, pokiaľ tomu nebránia zdravotné komplikácie.                                                                                                                       Potiaľto citát.

Prajem orlom ešte väčšiu ochranu, starostlivosť a pozornosť. Sú to nádherné stvorenia a vždy som ich s bázňou rešpektoval a obdivoval.  Je ich málo, a aj keby ich bolo veľa, treba ich chrániť. V každom štádiu ich života.

A čo my ? Zložíme mašličku a zabudneme na rok, že sme ju a kvôli čomu sme ju  nosili ?

Verím, že tento môj článok pomôže zmobilizovať aspoň niekoľko myslí.  Na podporu detí s dôverou schúlených v telách svojich matiek a tešiacich sa na príchod na tento svet.

A možno aj ministrovi financií vnukne myšlienku na ďalší príjem do štátneho rozpočtu. Veď 29 zabitých nenarodených detí denne je do roka 10 585 detí v cene orla po 4 610  EUR tvorí ročný príjem do štátneho rozpočtu  48 796 850 EUR.

 Ale to už zachádzam priďaleko. Ospravedlňujem sa Vám.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Najskôr partneri, potom nepriatelia na život a na smrť. Príbeh Sýkorovej vraždy

Zlikvidovať mafiána Miroslava Sýkoru mala podľa kľúčového svedka záujem aj Slovenská informačná služba.

PLUS

Zločin po slovensky: Ako zomrela Mária?

Temný zločin zo 60. rokov ožíva vďaka novinárovi Jánovi Čomajovi.

SPIŠ KORZÁR

Pri Hrabušiciach horel balón, 12 cestujúcich stihlo ujsť

Teplovzdušný balón sa zachytil na elektrickom vedení.


Už ste čítali?